Wiejski stół

Wiejski stół na weselu – co powinno się na nim znaleźć?

Na żadnym przyjęciu ślubnym nie może zabraknąć smacznych i wykwintnych potraw. Jednak bez względu na to, jak wyszukane menu przygotujesz, wiejski stół na weselu zapewne i tak będzie cieszyć się największym powodzeniem. Świeże wędliny i regionalne wyroby nie goszczą przecież w naszej kuchni na co dzień. Goście wiedzą też, że na takiej uroczystości pojawią się produkty najwyższej jakości, które zachwycają smakiem i aromatem. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie wyroby na wiejski stół sprawdzą się najlepiej.

Jakie wyroby na wiejski stół to najlepszy wybór?

Stół wiejski na weselu to przede wszystkim naturalne wędliny. Warto wybrać swojskie wyroby, które są lubiane przez niemal wszystkich, takie jak:

Oprócz tego na wiejskim stole weselnym nie powinno zabraknąć chleba żytniego, smalcu i ogórków kiszonych. Warto postawić także na wyroby regionalne. Tradycją jest również umieszczanie na nim domowych trunków. Dla dobra biesiadników upewnij się jednak, że są to produkty z atestem.

Jak przygotować wiejski stół na wesele?

Do przygotowania stołu wiejskiego na wesele potrzebujesz oczywiście… stołu. Jednak nie byle jakiego. Polecamy wynająć duży stół dębowy, który sam w sobie będzie piękną dekoracją. Co jednak, jeśli nie będzie pasował do wystroju sali? Nie rezygnuj z tej formy poczęstunku. W takiej sytuacji warto przykryć stół estetycznym obrusem (białym lub w kolorze pasującym do reszty aranżacji) oraz ustawić go z boku. Dzięki temu nie zepsuje kompozycji, a jednocześnie nie będziesz musiał(a) rezygnować z pięknej tradycji wiejskiego stołu weselnego.

Ile wędliny na wiejski stół weselny przygotować?

Na weselach podawane są przeróżne dania – od typowych polskich potraw po egzotyczne specjały. Nikogo już nie szokuje, gdy koło tradycyjnych flaków pojawiają się owoce morza. Jedno jednak pozostaje niezmienne – jedzenia po prostu nie może zabraknąć. To samo dotyczy wyrobów na wiejski stół – warto przygotować przynajmniej 25 deka na jednego gościa. Najpewniej część swojszczyzny zostanie jeszcze po zakończeniu uroczystości. Nie musisz się jednak tym martwić. Jeśli postawisz na artykuły wysokiej jakości, zachowają swoją świeżość nawet do dwóch tygodni. 

Podsumowanie

Stół wiejski na weselu jest punktem obowiązkowym, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie biesiady. Powinny znaleźć się na nim swojskie wyroby, takie jak kiełbasa, kabanosy, kaszanka, szynka czy salceson oraz inne domowe potrawy. Żeby jednak stół wiejski był dobrze zapamiętany, ważne by wszystkie artykuły były świeże i smaczne. Pamiętaj także, by przygotować taką ilość swojszczyzny, by dla nikogo nie zabrakło.

Paczka wędlin z naszego gospodarstwa wiejskiego będzie dobrym wyborem dla wszystkich, komu zależy na wysokiej jakości wyrobów. Przygotowujemy je we własnej przydomowej wędzarni bez użycia sztucznych konserwantów. Zawsze wysyłamy świeże niemrożone produkty i wybieramy najszybszy sposób dostawy. Przy pakowaniu dbamy o to, by wszystkie wyroby dotarły do Ciebie w idealnym stanie, bez względu na to, w jakiej części kraju odbędzie się wesele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *